Błogosławionych Świąt! czytaj

W tych trudnych, wyjątkowych i dramatycznych chwilach, które przyszło nam przeżywać, życzę Wam Wszystkim Drodzy Parafianie, by Chrystus Zmartwychwstały był Waszą otuchą, nadzieją, silą i wsparciem dla Was, waszych rodzin, przyjaciół i znajomych! Byśmy potrafili wyciągnąć naukę z tych wydarzeń –  jesteśmy słabi, niewystarczalni i zaskakiwani przez rzeczy niewyobrażalne – i właśnie w takich chwilach potrzebujemy sensu, wsparcia, otuchy, nadziei i siły, którą może nam dać Zmartwychwstały! W takich chwilach widzimy, co jest naprawdę ważne, a co mało istotne, czy wręcz zbędne.
Pragnę gorąco podziękować za Waszą odpowiedzialność i roztropność w tych trudnych momentach, za pomoc, którą sobie nawzajem okazujemy, za modlitwę, słowa życzliwości i otuchy!
Pragnę gorąco podziękować szczególnie Pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za przedświąteczną dystrybucję caritasowskiej żywności wśród mieszkańców naszej Gminy, wszystkim, którzy zorganizowali i wsparli finansowo możliwość bezpośrednich transmisji internetowych z nabożeństw w naszej świątyni, którzy pomogli w przygotowaniu kościoła i liturgii świątecznej, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła osobiście lub wpłatami na konto parafialne. Obyśmy mogli jak najszybciej wrócić do normalnego życia! Czego sobie i Wam z całego serca życzę!  Ksiądz Dariusz.