Honorowy krwiodawca, czyli jak można zostać bohaterem naszych czasów czytaj

W najbliższą sobotę 23 stycznia ambulans z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy zagości do Cegłowa. Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi na plac obok Ośrodka Zdrowia w Cegłowie w godzinach od 9.00 do 13.00. Zapraszamy również osoby, które przechorowały COVID-19 – będą mogli oddać krew na osocze od ozdrowieńców.
Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien być wypoczęty, powinien wcześniej wypić ok. 2 l. wody niegazowanej lub soku i spożyć lekki posiłek. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne a krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku!!! Zachowamy wszelkie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w epidemii. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Centrum Krwiodawstwa.
Pomimo ogromnego postępu w dziedzinie medycyny, krew ciągle jeszcze nie ma swojego zamiennika. Nie wynaleziono do tej pory substancji, którą można ją zastąpić. Dar krwi jest nie do przecenienia, pomóż więc innym, którzy mogą jej potrzebować. Zostań bohaterem naszych czasów! Zostań honorowym krwiodawcą! Serdecznie zapraszamy!

Kierownik SP ZOZ w Cegłowie
Agnieszka Gałązka