Ogłoszenia duszpasterskie – 12 marca 2023 czytaj

III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś kolejna konferencja dla narzeczonych w salce kominkowej po Mszy św. o godz. 18
  2. Kolejne spotkanie rodziców dzieci klas trzecich odbędzie się w czwartek – 16 marca – o godz. 19 w budynku szkoły.
  3. Tradycyjną ekumeniczną Drogę Krzyżową ulicami Cegłowa odprawimy w piątek – 17 marca – o godz. 19. Rozpoczniemy w kościele mariawickim. Drogi Krzyżowej o godz. 17 nie będzie, a wystawienie Najśw. Sakramentu potrwa do Mszy św. do godz.18.
  4. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać wielkanocne świece Caritas.
  5. Tradycyjnie będziemy zbierać na kwiaty do Grobu Bożego, przy tej okazji zbieramy na kolejny etap remontu konserwatorskiego części ogrodzenia kościoła /furtka od strony południowej oraz na wkład własny dalszego ciągu remontu elewacji kościoła/. Dobra wiadomość jest taka, że parafia pozyskała środki od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – 120 tysięcy zł., czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie naboru w MKiDN, gdzie też spodziewamy się pozyskać fundusze.
  6. W przyszłą niedzielę -19 marca – o godz. 16 odbędzie się kolejny koncert Musica Sacra In Lazarus tym razem poświęcony czasowi Wielkiego Postu. Wystąpi Chór im. Antoniego Kłosiewicza z przyjaciółmi, a w programie między innymi Requiem oraz Lacrimosa z Requiem d-moll W.A.Mozarta. Więcej informacji na Placie w gablocie przed kościołem. Serdecznie zapraszamy!
  7. Pod chórem  możemy nabywać  nowy numer tygodnika „Idziemy” i nowy numer miesięcznika „Różaniec”. Zapraszam do lektury!