Ogłoszenia duszpasterskie – 13 czerwca 2020 czytaj

XI niedziela zwykła

  1. W przyszłą niedzielę – 20 czerwca – będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 11.30 Sumę Odpustową dziękczynno – błagalną odprawi ks. bp Romuald Kamiński w intencji mieszkańców z okazji 400-lecia Nadania Praw Miejskich. Po Mszy św. zostaną poświęcone przez ks. bpa odtworzone rewersy skrzydeł Ołtarza Lazarusa, które spłonęły w Powstaniu Warszawskim i zostały odtworzone przez artystów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu i litanii do św. Jana Chrzciciela odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na tę niezwykłą Uroczystość! Po Mszach św. w obu cegłowskich świątyniach przejdziemy na teren targowiska, gdzie odbędzie się Jarmark Świętojański z koncertami m.in. muzyki dawnej, turnieje, pokazy rycerskie, zaś dla najmłodszych uczestników liczne gry i zabawy średniowieczne.

    Niedzielne wydarzenia poprzedzi koncert „Między Wschodem a Zachodem” w wykonaniu Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej „Grabarka” w piątek – 18 czerwca o godz. 20 w kościele katolickim. Repertuar osadzony będzie w polskim dziedzictwie prawosławnej muzyki sakralnej z czasów I Rzeczypospolitej. Serdecznie zapraszamy!

  2. W sobotę – 19 czerwca – tradycyjna Msza św. zbiorowa w intencji naszych Zmarłych, która zostanie odprawiona na cmentarzu lub w kościele /w razie niepogody/ o godz.18.
  3. W najbliższą sobotę nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 8.
  4. W sobotę – 26 czerwca – o godz. 10 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach mieszkańców Rudnika na zakończenie peregrynacji Ikony Świętej Rodziny. W niedzielę – 27 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30 Ikonę zabiorą mieszkańcy Pełczanki.
  5. Parafialna Caritas zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej na kolonie letnie do Władysławowa w terminie od 27 lipca do 08 sierpnia. Cena 1400 zł. istnieje możliwość wykorzystania bonów turystycznych w opłaceniu noclegów. W sprawie zapisów prosimy o kontakt z paniami Anielą Szewczyk lub Magdaleną Boryszewską. Więcej informacji od poniedziałku na plakatach w szkole, przed kościołem i w bibliotece.
  6. Pod chórem czeka na nas nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcam do lektury!