Ogłoszenia duszpasterskie – 14 marca 2021 czytaj

IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. W piątek – 19 marca – Uroczystość św. Józefa, która tym razem rozpoczyna Rok św. Józefa – ogłoszony przez Papieża Franciszka w 150 rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła. Rozpoczynamy tym samym Rok Rodziny, który w naszej parafii będziemy obchodzić w kontekście 9 letniej Nowenny przygotowującej nas do 400-lecia konsekracji naszej świątyni w 2029 roku. Po Wielkanocy rozpocznie się peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszych domach, o której będziemy szerzej informować po Świętach. W piątek natomiast po Mszach św. o godz. 8 i 18 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa do św. Józefa.
  2. Wszystkich zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas! Pomocą służą Panie Aniela Szewczyk i Magdalena Boryszewska członkinie Caritas naszej parafii.
  3. Do rekolekcji parafialnych Caritas naszej parafii zbiera trwałą żywność i środki czystości dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Wszystkie dary możemy zostawiać w koszu w kruchcie kościoła. Cały czas możemy nabywać wielkanocne świece Caritas, dochód ze sprzedaży przeznaczamy na pomoc najbardziej potrzebującym naszej parafii.
  4. W najbliższą środę i sobotę  Msza św. tylko rano.
  5. Bardzo dziękuję mieszkańcom ulicy Konopnickiej, Prusa i Słonecznej za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i remont bramy i furtek w ogrodzeniu naszego kościoła. Wielkie Bóg zapłać także dla zbierających ofiary!
  6. W gablocie przed kościołem znajdziemy szeroką informację o ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się na czterech trasach – 26 marca – a rozpocznie się Mszą św. o godz. 20 w kościele Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim.
  7. Pod chórem czeka na nas nowy numer tygodnika „Idziemy” i nowy numer miesięcznika „Różaniec”.  W tygodniku „Idziemy” szeroka relacja z pielgrzymki Papieża Franciszka do Iraku oraz drugą część rekolekcji wielkopostnych ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, tym razem wokół postaci Mojżesza. Zachęcam do lektury!