Ogłoszenia duszpasterskie – 19 maja 2024 czytaj

Uroczystość Zesłania Ducha Św.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. We wtorek – 28 maja –  o godz. 19 spotkanie w szkole rodziców klas drugich w związku z terminem I Komunii św. w przyszłym roku.
  3. Bielanki zwracają się z prośbą o przynoszenie kwiatków do sypania dla dziewczynek na procesje. Jeżeli ktoś posiada kwiaty suszone lub żywe z ogródka i chciałby je przekazać to, w każdą niedzielę w kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz wiklinowy, w którym będzie można je zostawić. Za wszystkie kwiaty dziękujemy!
  4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, proszę, aby odpowiedzialni dotąd za ołtarze procesyjne również w tym roku służyli wspólnocie parafialnej swoją pracą i pomysłowością. Pierwsze trzy ołtarze byłyby na swoich tradycyjnych miejscach natomiast czwarty, ostatni na ścianie wschodniej kościoła jak kiedyś w czasie epidemii.
  5. W dniu 8 czerwca – sobota, organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy przyjmują organizatorzy: p. Zofia Goźlińska i p Marzanna Gójska.
  6. Pod chórem znajdziemy nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcam do lektury!