Ogłoszenia duszpasterskie – 2 kwietnia 2023 czytaj

Niedziela Palmowa

 1. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Adoracja w Ciemnicy do 22.
 2. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.
 3. W Wielką Sobotę od godz. 8 święcenie pokarmów na wioskach. Od godz.10 do 14 święcenie pokarmów przed kościołem. W wodę święconą będzie można zaopatrzyć się przed kościołem.
  Wigilia Paschalna o godz. 19. Prosimy przynieść ze sobą światło w blasku którego odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 4. W Wielkanoc Rezurekcja o godz. 6. Trasa procesji wokół starej strażnicy, zapraszamy do czynnego udziału w procesji bielanki, ministrantów, Panów niosących chorągwie, Panie i Panów z kółek różańcowych. W tym dniu Msze św. jeszcze o godz. 9 i 11.30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
 5. W kruchcie kościoła znajdziemy listy do zapisywania się na adorację w Wielki Piątek od 8 do 17.30 i w Sobotę od 8 do 18.30.
 6. Ministrantów i lektorów zapraszamy na odprawę liturgiczną w piątek o godz. 10 w kościele.
 7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Rudnika,Skwarnego, ulic: Spokojnej, Młyńskiej, Granicznej, Leśnej, Partyzantów, Piłsudskiego, Rżysko, Nowej, Oczki, Poprzecznej, Zygmunta III Wazy, Katuszewskiego, Widok, Zacisze, Sportowej, Chabrowej, Mazowieckiej, bloków nauczycielskich oraz indywidualnym osobom, które albo osobiście albo przelewem na konto parafialne złożyły ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i na dalszą część remontu ogrodzenia kościoła. Bóg zapłać także wszystkim zbierającym ofiary!
 8. Dzisiaj – kolejne spotkanie w Szkółce Niedzielnej Lazarusa w budynku przy Rondzie, tym razem poświęcone św. Andrzejowi Apostołowi. Serdecznie zapraszamy po Mszy św. o godz.11.30!
 9. Młodzież obecnych klas drugich szkoły średniej i starszych, którzy pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedziele – 16 kwietnia – po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele. Wszyscy powinni przynieść aktualne zaświadczenie o uczęszczaniu na religię, a ci, którzy byli chrzczeni poza Cegłowem metrykę chrztu św.
 10. Wielkie podziękowanie wszystkim, którzy Ofiarowali dary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Słowa wdzięczności dla członków parafialnej Caritas za pracę przy robieniu paczek świątecznych i ich dystrybucji.
 11. Pod chórem czeka na nas nowy numer tygodnika „Idziemy” i nowy numer miesięcznika ”Różaniec”. Zachęcam do lektury!