Ogłoszenia duszpasterskie – 23 maja 2021 czytaj

Uroczystość Zesłania Ducha św.

  1. Dziś zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy peregrynację Ikony św. Rodziny po domach naszej parafii. W roku św. Rodziny i św. Józefa przez to nawiedzenie pragniemy ożywić i umocnić wiarę w naszych rodzinach, nadzieję i miłość. Szczególnie po doświadczeniach związanych z epidemią potrzebujemy wsparcia i umocnienia naszych rodzin przez „zapatrzenie się” w przykład św. Rodziny. Wraz z ikoną będzie wędrowała księga , w której proszę wpisywać intencje w których będziemy się modlić w Mszy św. na zakończenie nawiedzenia poszczególnych wiosek i ulic. Rozpoczynamy od Rudnika i w czasie Mszy św. o godz. 11.30 przedstawiciele tej wioski zabiorą ikonę.
    To nawiedzenie rozpoczyna także czas dziewięcioletniej nowenny, która ma nas duchowo przygotować na rok 2029, w którym będziemy obchodzić 400-lecie konsekracji naszego kościoła. Mam nadzieję, że to tego roku uda się nam zakończyć prace związane z remontami i konserwacją naszej świątyni. Mam także nadzieję, że do tego roku uda się nam postawić w prezbiterium stały kamienny ołtarz, który byłby konsekrowany w 400-lecie konsekracji kościoła i dopełniał całości prac prowadzonych w kościele od 2012 roku. Takie są perspektywy i zamierzenia na najbliższe lata, które powierzamy św. Rodzinie i św. Janowi Chrzcicielowi – patronowi naszej wspólnoty.
  2. W przyszłą niedzielę – 30 maja – dzieci klas trzecich w dwóch grupach przystąpią do I Komunii św. o godz. 9 i 11.30
    Poprzedzi ją Sakrament Pokuty i Pojednania, do którego dzieci przystąpią także w dwóch grupach w czwartek i piątek o godz.19. Spowiedź dla rodziców i najbliższych w sobotę rano i wieczorem.
  3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się jak w roku ubiegłym wokół naszego kościoła. Ołtarze będą umiejscowione tak jak w roku ubiegłym i gorąco proszę wszystkich, którzy przygotowywali dekoracje, by swoim zaangażowaniem zechcieli służyć naszej wspólnocie i w tym roku.
  4. Pod chórem czeka na nas nowy numer tygodnika „Idziemy”, zachęcam do lektury!