Ogłoszenia duszpasterskie – 26 grudnia 2021 czytaj

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc charytatywną dla naszych parafian oraz sprawienie radości naszym najmłodszym przez ofiarowanie im świątecznych prezentów, rozdaliśmy ich trzydzieści, a obfite paczki świąteczne otrzymało trzydzieści pięć rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Gorące podziękowania adresuję do członków naszego parafialnego Caritas, którzy przeprowadzili wszystkie adwentowe akcje pomocy.
 2. W roku 2021 dziesięć rodzin naszej parafii otrzymało prezenty zgodnie ze złożonym zapotrzebowaniem z Wirtualnej  Choinki. Rodziny otrzymały opał, telewizory, pościel i inne wymarzone rzeczy.
 3. Wielkie uznanie należy się pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy w przeciągu całego minionego roku mimo pandemii przy wsparciu pracowników Urzędu Gminy wydali ponad 12 ton artykułów żywnościowych dostarczonych przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Żywność trafiła do 393 najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Cegłów bez względu na wyznanie i przynależność parafialną.
 4. W piątek – 31 grudnia – Msza św. dziękczynna na zakończenie Roku Pańskiego 2021 o godz. 18.
 5. W sobotę – 1 stycznia – Nowy Rok Pański 2022 i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
 6. Parafialna Caritas organizuje zimowisko w Białym Dunajcu w terminie od 6 do 12 lutego, cena od osoby 900 zł. zapisy u Pani Anieli Szewczyk i Magdaleny Boryszewskiej. Ilość miejsc ograniczona!
 7. Kolęda w przyszłym tygodniu:
  poniedziałek 3 stycznia Mienia Pełczańska
  wtorek 4 stycznia Mienia Cegłowska
  środa 5 stycznia Mienia Wyględówka
  Mienia Ogrody
  piątek 7 stycznia Woźbin, Skwarne, Rososz
  sobota 8 stycznia Rudnik
  Każdego dnia od godz. 10. Bardzo proszę powiadomić sąsiadów o kolędzie i zapytać czy przyjmują księdza!
 8. Pod chórem czeka na nas nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcam do lektury!