Ogłoszenia duszpasterskie – 27 marca 2022 czytaj

IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. W tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę będziemy odprawiać wielkopostne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Paweł Kalinowski. Spotykamy się jak to bywało dotychczas każdego dnia w trzech terminach: o godz. 9, 15 i 18. Spotkania o godz. 15 dedykujemy dzieci i młodzieży, chociaż starszych parafian nie będziemy wyrzucać z kościoła. Możliwość spowiedzi też jak to bywało dawniej na pół godziny przed każdym spotkaniem rekolekcyjnym. Drogę Krzyżową odprawimy w piątek o godz. 19 wokół naszego kościoła. Prosimy o przyniesienie z sobą żywego światła.
  2. W kruchcie kościoła wystawiony jest kosz na trwałą żywność i środki czystości na paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących naszej parafii. Dary przynosimy do końca naszych Parafialnych rekolekcji.
  3. Gorąco dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i kolejny etap remontu ogrodzenia kościoła, tym razem od strony zachodniej mieszkańcom Pełczanki oraz ulic: Piłsudskiego, Rżysko, Nowej, Poprzecznej, Sportowej, Zacisze, Chabrowej, Widok, Zygmunta II Wazy, Katuszewskiego, Mazowieckiej, Oczki, Wrzosowej Słonecznej oraz indywidualnym ofiarodawcom. Wielkie Bóg zapłać wszystkim zbierającym ofiary szczególnie pierwszy raz w tym roku!
  4. W przyszłą niedzielę – 3 kwietnia – o godz. 16 odbędzie  się w naszym kościele VIII Wielkopostne Spotkanie Muzyczno-Literackie,  a w nim Emil Ławecki z koncertem „Pieta Signore”,  Chór Lazarus, Zespół Ludowy Cegłowianie. Serdecznie zapraszamy!
  5. Przypominam, że w przyszłym tygodniu w piątek – 8 kwietnia – będziemy odprawiać ekumeniczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasteczka o godz. 19.
  6. Pod chórem jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcam do lektury!