Ogłoszenia duszpasterskie – 28 listopada 2021 czytaj

I Niedziela  Adwentu

  1. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana teraz i na końcu czasów. Czas jak zawsze wypełniony dobrocią serca i miłosierdziem wobec naszych bliźnich. Stąd wiele inicjatyw, mających przysporzyć radości naszym bliźnim. W kruchcie stoi choinka z serduszkami, na których wypisane jest imię i wiek dziecka, któremu chcielibyśmy sprawić świąteczny prezent. Od przyszłej niedzieli będzie wystawiony kosz na trwałą żywność i środki czystości dla najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas.
  2. Rano w dni powszednie adwentu odprawiamy Msze św. ku czci NMP zwane tradycyjnie roratami, na które serdecznie zapraszamy!
  3. Adwentowe dni skupienia połączone ze spowiedzią będą w piątek i sobotę – 17 i 18 grudnia.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msze św. z wystawieniem Najśw. Sakramentu i adoracją o godz. 8. W piątek będę przed południem odwiedzał naszych chorych, a po południu spowiedź od godz. 17.30
  5. W sobotę – 4 grudnia – Msza św. dla rodzin z ul Granicznej, które nawiedziła Ikona św. Rodziny o godz. 9.
    W niedzielę – 5 grudnia – Ikonę zabiorą rodziny z ul. Młyńskiej na Mszy św. o 11.30
  6. Gorące podziękowanie dla Pań i Panów, którzy z własnej inicjatywy podjęli się pomocy w porządkowaniu śmieci na naszym parafialnym cmentarzu. Bóg zapłać za chęci i wykonaną pracę!
  7. Od przyszłej niedzieli przez dziewięć kolejnych dni będziemy się modlić o zbawienie dla śp. ks. Kazimierza Sokołowskiego byłego proboszcza naszej wspólnoty parafialnej.
  8. Pod chórem czeka na nas nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcam do lektury!