Ogłoszenia duszpasterskie – 31 maja 2020 czytaj

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek będę odwiedzał naszych chorych, spowiedź po południu od godziny 17.

2. Po zniesieniu obostrzeń związanych z epidemią wydaje się możliwa procesja w Boże Ciało. Dlatego proszę przygotowujących ołtarze, by byli gotowi jak co roku przygotować je na procesję. Czekamy na decyzję jak procesja może wyglądać, gdy tylko będzie wiadomo jakie są obostrzenia informacja pojawi się na stronie  internetowej parafii.

3. Od poniedziałku – 1 czerwca – ruszają prace związane z utwardzeniem części parkingu przed naszym cmentarzem. Dlatego ponawiam gorąco prośbę z marca, by zebrać dobrowolne datki na wkład własny parafii w tę inwestycję. Mam nadzieję, że przez czerwiec uda nam się zebrać kwotę 17.000 zł (całość inwestycji to 85.000 zł) Bardzo proszę zbierających na ulicach i wioskach o informowaniu parafian o celu zbiórki.

4. W czerwcu zapewne rozpoczną się prace związane z remontem konserwatorskim elewacji naszego kościoła. To już trzeci etap prac, więcej szczegółów dotyczących tegorocznych zamierzeń oraz ich zakres podam w późniejszym czasie.

5. Jak już wiadomo termin I Komunii św. został przesunięty na ostatnią niedzielę września, rocznica I Komunii byłaby w następną niedzielę, czyli pierwszą października.

6. Pod chórem czeka na nas nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcam do lektury!