Ogłoszenia duszpasterskie – 4 października 2020 czytaj

XXVII Niedziela Zwykła

  1. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.
  2. Pomału dobiegają końca zaplanowane na ten rok prace konserwatorskie związane z remontem elewacji kościoła i odrestaurowaniem epitafium Stanisława Oczki. Mam nadzieję, że do listopada będziemy mogli cieszyć się z wykonanych prac. Przypomnę, że ich tegoroczna wartość to lekko ponad 300 tys. złotych. Z radością mogę poinformować, że Parafia pozyskała fundusze na odtworzenie wszystkich czterech spalonych w czasie wojny rewersów skrzydeł ołtarza. Trwają prace na ASP w Warszawie i wszystko wskazuje na to, że na Boże Narodzenie zawisną pierwsze dwa, czyli „Kazanie św. Jana Chrzciciela” i „Śmierć św. Jana Chrzciciela”. Następne dwa „Narodziny św. Jana Chrzciciela” i „Św. Jan Chrzciciel na uczcie u Heroda” mają być gotowe na Wielkanoc. Przed ich powieszeniem należy odnowić prezbiterium kościoła. Na wiosnę wykonano remont ściany południowej prezbiterium, pozostała, większa część będzie remontowana w listopadzie. Pozyskane fundusze wymagają wkładu własnego parafii i dlatego moja gorąca prośba o przeprowadzenie w październiku zbiórki na ten cel. Bardzo proszę, by zbierający informowali o celu zbiórki. Ogłoszenie jest dostępne na stronie internetowej parafii. Jak zawsze nie ma określonej kwoty zbiórki, a za wszystkie ofiary już teraz serdeczne Bóg zapłać!
  3. Pod chórem czeka na nas nowy numer tygodnika „Idziemy” i nowy numer miesięcznika „Różaniec”. Zachęcam do lektury!