Ogłoszenia duszpasterskie – 7 marca 2021 czytaj

III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Mam nadzieję, że w tym roku uda się nam zebrać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego ze wszystkich ulic i wiosek naszej parafii. Tym razem przy okazji tej zbiórki gorąco proszę o dobrowolne ofiary na remont i renowację metalowej bramy i furtek od ulicy naszego kościoła. Zależało mi na tym, by pozostała stara brama i furtki stąd i kosztorys tych prac wynosi ponad czternaście tysięcy złotych. Za wszystkie ofiary serdeczne  Bóg zapłać! Oczywiście będą także remontowane ceglane słupy ogrodzenia przy bramie i furtkach na co parafia liczy pozyskać fundusze z innych źródeł.
  2. Kolejne spotkanie rodziców dzieci klas trzecich w czwartek – 11 marca – o godz. 19 w sali nowe strażnicy przy ul. Kolejowej.
  3. Wszystkich zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas! Pomocą służą Panie Aniela Szewczyk i Magdalena Boryszewska członkinie Caritas naszej parafii.
  4. Do rekolekcji parafialnych Caritas naszej parafii zbiera trwałą żywność i środki czystości dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Wszystkie dary możemy zostawiać w koszu w kruchcie kościoła. Od dzisiaj możemy nabywać wielkanocne świece Caritas, cały dochód ze sprzedaży przeznaczamy na pomoc najbardziej potrzebującym naszej parafii.
  5. W najbliższą sobotę  Msza św. tylko rano.
  6. Pod chórem czeka na nas nowy numer tygodnika „Idziemy” i nowy numer miesięcznika „Różaniec”.  Zachęcam do lektury szczególnie pierwszej części rekolekcji wielkopostnych ks. prof. Waldemara Chrostowskiego „Abraham – kryzys świadków cierpienia” w tygodniku „Idziemy”!